Vycházky

Protože jsem strávil posledních 14 dní na kapačkách, měl jsem jen odpolední vycházky pár hodin denně, a tak jsem nedělal žádné větší výlety.

Shrnu tedy vše do jednoho příspěvku. Postupně jsem prošel jižní polovinu Třebíčského okruhu (žlutá TZ, mapa 1) a větší část trasy z Mor.Budějovic do Třebíče (zelená TZ, mapa 2).

Třebíčský okruh, žlutá TZ

Třebíčský okruh, žlutá TZ

Budějovice - Třebíč, zelená TZ

Budějovice – Třebíč, zelená TZ

Na cestách bylo vidět velké rozdíly ve značení – některé úseky jsou značeny dobře, jiné ale mnoho turistů asi nenavštěvuje, nejsou prochozené pořádně a i značení je mizerné. Odlovil jsem celkem 8 kešek, jednu jsem nenašel ani po hodinovém hledání (GCXFE2). Jednoznačně nejhezčí úseky tras jsou tyto (podle pořadí):

1)  Kojetice – Pekelňák

2) Kojetice – Čechočovice

3) Mikulovice – Klučov

Celou dobu jsem nosil také analogový Nikon F80, který jsem potřeboval vyzkoušet na prvním filmu jak bude fungovat. Přece jen je to z druhé ruky starší stroj. Z toho fotky tedy budou později. Fotky z digitálu alespoň telegraficky…

PP Klučovský kopec

PP Klučovský kopec

Čáslavice

Čáslavice

Dlouhozobka svízelová, Ovčárka

Dlouhozobka svízelová, Ovčárka

Tesařík rudý, Klučovská hora

Tesařík rudý, Klučovská hora

Houby celkem rostly, dokonce při hledání jedné kešky u studánky jsem našel 6 bedel na jednom místě. Na kmíně skvělé. Ostatní jako babky, masáci a tak dost červivé, holt jsem přišel pozdě…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *